Bye-bye Bellevoystraat, Holland, 7.november

Seekord ärkasime mõistlikul ajal, sest juba 12 paiku oli vaja mul Rotterdami rongijaama kõrval bussile astuda ja Saksamaa poole sõitma hakata. Sõime taas hollandipärast hommikusööki, mis venis aga pisut pikale, sest samaaegselt tegelesime iPod’ist arvutisse muusika tõstmisega (Apple’ile vist väga seda pidi toimivad ühendused ei meeldi). Kuna selle käigus oli vaja veidi Terminali ja UNIXi käsurida kasutada, siis kujunes sellest ka väike minikoolitus Getteri jaoks, mida tema siis programmeerimiseks nimetas. Usun, et käsurea abil dokumente avades võib Getter oma kursakaaslaste seas parajalt IT-guru mulje jätta küll.

Bye-bye Bellevoystraat. Seadsime sammud rongijaama poole. Nägin seal ära ka üüratu maa-aluse jalgrattaparkla – tõepoolest väga muljetavaldav asi, kui võrrelda jalgrattaparklatega, kuhu ise omal ajal ratast pargitud sai (Kolga KK rattaparkla, kes teab, see teab). Rattad olid seal justkui kahe korrusena, jõle tihedalt kokku pakitud. Hollandlastel pole tõenäoliselt ka probleem neid rattaid sinna teisele korrusele upitada – tegu siiski ühe maailma kõige pikema rahvusega, eksole.

Viimase päeva puhul olid ka vihmapilved välja tulnud, et mind teele saata. Peale pikka otsimist leidsin lõpuks ka õige bussi. Tšau-pakaa ja läinud ma olingi. Getter aga väntas läbi vihma oma rattaga edasi – ehe hollandlane juba.

Bussiga Rotterdamist väljasõit võttis üksjagu aega, sest paistab, et jalgrattad lastakse kõikjal vahele ja mootoriga sõidukite liiklemine linna sees on parajalt aeganõudev. Buss väljub lõpuks Rotterdamist, jõuab kiirteele. Klappidest tuleb Californication’i 4. hooaja viimane lugu ja uskuge või mitte, just täpselt sel momendil sõitis bussi kõrval Hank Moody Porsche! Perfect.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>