Eellugu

Ka sellel reisil, nagu valdavalt kõigel, on oma eellugu – antud juhul on eellugusid lausa kaks. Alustan veidi kaugemale tagasiulatuvast.

Jalgpallihuviline olen olnud kogu oma elu, küll on olnud aktiivsemaid ja vaiksemaid perioode. Peaasjalikult oli huvi tipus ikka EM-i või MM-i ajal, kuid kogu hooaja vältel end sündmustega kursis ei hoidnud. Endalegi seni teadmata põhjusel hakkasin 2009. aastal vaatama rohkem Eurosporti ning seal jäi silma üks meeskond kollases oma meeletu töövõimega ja mängulustiga. Hooaeg ei lõppenud küll tipus, kuid see oli vaid uue perioodi algus.

Uus periood oli see ka minu jaoks, sest peale seda olen hoidnud Dortmundi Borussia tegemistel aktiivselt silma peal, eriti viimasel kolmel aastal. Kevadel hakkas aga küpsema peas mõte, et võiks ehk kunagi Dortmundis ära käia – parimal juhul isegi mängu vaadata. Ootamatult kukkus see võimalus sülle, kui isa teatas, et Riiast Dortmundi saab lennukiga kõigest 9.90€ eest. Minek oli otsekohe kindel. Hakkasin tegema plaane tuginedes BVB kodumängude toimimisaegadele ja nägin, et 11. matchday mäng toimub Dortmundis ja kõigi eelduste kohaselt laupäeval – sobib ideaalselt. Tuleb vaid oodata, kuni piletid müüki tulevad. Peale pikka ootamist tuli aga pettumustvalmistav uudis: mäng tõsteti pühapäevale. Pole hullu – näen vähemalt Signal Iduna Park’i ja Dortmundi linna ära.

Teine eellugu väga kaugele minevikku ei ulatu, aga omapärane on ta sellegipoolest. Nimelt 2012 kevadel juhtus selline lugu, et jätsin õigel ajal oma juhilubade lõppastme koolituse tegemata, mistõttu pidin 2 kuud läbi ajama ilma lubadeta. Aprillis oli vaja Pärnusse libedarajale sõitma minna, kuid oli sealt ka kiiresti vaja tagasi saada. Pärnu piiril bussipeatuses seistes sõitis aga buss minust külma rahuga mööda ja pidin pöidla püsti viskama (fun fact: varasemalt ega hiljemgi pole sellise pikkusega distantsil hääletanud, tavaliselt vaid umbes 15 km ringis). Minu õnneks korjas mind peale üks tore neiu Getter, kellega momentaalselt hästi läbi saime ja kes tõi mind Tallinnas ära täpselt sinna, kuhu minul vaja, sõites märksa kaugemale, kui tal endal vaja minna. Nimed jäid aga paraku kogu muu pika jutu sees vahetamata, kuid paar nädalat hiljem täiesti juhuslikult linnas trehvates sai ka see tehtud ja olingi saanud uue väga hea sõbra.

Kuna Getter läks aga sügisel vahetusõpilaseks Rotterdami ülikooli ja Dortmund on niivõrd lähedal Hollandi piirile, otsustasin ka sealt läbi põigata. Nii saingi oma lühikesele Lääne-Euroopa reisile ühe sihtkoha juurde. Kui reisida ühistranspordiga ning on ka soov veidi kauem mõnes kohas viibida, ei mahu rohkem kui 2 sihtkohta hästi 5 päeva sisse ära. Sellega said reisisihtkohad lõplikult paika.

Järgnevate postituste seas on kohati võib-olla lugejate jaoks pikka igavat ja detailset teksti, aga pidage vastu. Või siis ärge pidage ja valige enda jaoks sobiv postitus või kategooria ülevalt menüüst välja. Pildid, mida olen kasutanud on mõningad minu telefonist, mõningad Getteri Rotterdami fotode portfooliost, mõned aga üldse Google’i abil välja otsitud pildid, et üht-teist paremini iseloomustada.

Head lugemist!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>